top

Desos Precast | Hayal Edin Yeter

  /  Web   /  Desos Prekast Yapılara Değer Katıyor | ehotelbuild.com

Desos Prekast Yapılara Değer Katıyor | ehotelbuild.com

Yurt içi ve yurt dışında bir çok otel, hastane, iş merkezi, konut, alışveriş merkezi, okul vb. pek çok projeye imza atan Desos Prekast 15 yılı aşkın süredir İnşaat sektöründe prekast cephe giydirmeleri konusunda hizmet veriyor.

Desos bünyesinde barındırdığı mimar, mühendis ve teknik kadrosunun yanı sıra  sürekli olarak istihdam ettiği bu sektörde deneyimli montaj ekibi kadrosu ile her yıl büyüyerek yapı sektöründe ismini duyuruyor. Projeyi başından itibaren devralarak; projelendirme, tasarım, detay, uygulama, üretim, üretim planlama ve yerinde uygulama olarak üstlenerek projelerini sonlandırıp teslim ediyor.

Desos üretimde dünyanın en gelişmiş teknolojileri olan sprey sistem ve premix sistem kullanılıyor. Bu sayede amaca uygun kalınlık ve boyutlarda ve fiziksel özelliklerde dış koşullara dayanıklı malzeme üretimi sağlanıyor ve dış hacimlerde GRC-GFRC ile bilinen geleneksel yöntemlerden farklı olarak çok daha hafif ve dayanıklı uygun darbe ve aşınma mukavemetlerine sahip obje ve elemanların üretilmesine imkan tanınıyor. Bu teknik özellikler uygun toleranslarda üretim yapmayı sağladığı için estetiğin çok önemli olduğu bu tarz uygulamalarda hassas ve düzgün bir montajı olanaklı kılmakta.

Desos’a bağlı proje ofisi beğeninize uygun seçenekleri yaratarak üç boyutlu ortamda seçeneklerinizi gerçeğe yakın bir perspektifle projelendirir. Elimizde bulunan hazır kesitler veya projeye uygun geliştirilmiş olan kesit ve modeller beğeninize göre, istediğiniz şekil ve ölçülerde üretilir ve uygulanır.

Üretim

GRC-GFRC Alkaliye Dayanıklı Elyaf Takviyeli Çimento (Glass Fibre Reinforced Cement)

GRC inşaat malzemeleri konusunda en benzersiz buluşlardan biri olarak kabul edilmektedir. Dünyada yarım asra yakın bir süredir başarı ile kullanılan GRC, çimento oranının yüksekliği ve düşük geçirgenliğiyle dış etkilere karşı maksimum dayanıklılık sağlar. GRC cam fiberinin beton harcı ile düşük su oranı ile karıştırılması yoluyla elde edilen, sprey sistemi veya premix sistemi ile kalıplanan bir malzemedir. İnşaat endüstrisine getirdiği teknik ve estetik kolaylıklar, GRC’nin hafifliği ve sağlamlığı ile bütün dünyada benzerlerine karşı büyük bir üstünlük sağlamıştır.

Avantajları

Her türlü şekil, doku olanağına sahip olup, isteğe bağlı olarak boyanabildiğinden ve renkli üretilebildiğinden sınırsız renk olanağı sunar. Portland çimento harcında spray ve premix sistemleri ile başarılı bir şekilde disperse olan alkali cam fiberleri donatı görevi görmektedir. Demir donatılı betonda elde edilen fiziksel özellikleri çok daha üstün şekilde sağlamasının yanında demir donatılı betona göre çok daha ince ve hafif bir malzeme olması nedeniyle kolay bir montajı ve güvenilir kullanımı olanaklı kılar. İçeriğindeki maddelerin çevreyle olan uyumu, doğal hammadde içeriği, doğayla tam uyum içinde olmasını sağlar. Düşük su geçirgenliği, dona üstün dayanımı sayesinde her türlü hava koşuluna maksimum direnç sağlar. Akustik içinde oldukça kullanışlı bir malzemedir. Bunun yanında yanmama özelliği de en önemli üstünlüklerindendir. Ateşe maruz kaldığında termal bir düzenleyici görevi görür ve iki saat ateşe maruz kalması süresince bu özelliğini korur.

Write a Comment