top

Desos Precast | Hayal Edin Yeter

  /  Web   /  Prekast Beton

Prekast Beton

Prekast beton, klasik betona göre yüksek performans değerlerine sahip özel bir beton türüdür. Yapısında silis kumu, beyaz çimento, su, polimer, kimyasal katkılar ve cam elyafı bulunur. Cam elyafı sayesinde beton blok esneklik ve dayanıklılık kazanır. Püskürtme yöntemiyle üretildiği için herhangi bir kalıpla çok rahat şekilde istenilen forma sokulabilir.

Prekast Beton Çeşitleri

Prekast beton, klasik betonla aynı mukavemette olmasına rağmen çok daha hafif bir beton türü olduğu için hem taşınması hem de uygulanması kolay olduğundan yaygın olarak tercih edilmektedir. Ayrıca suya dayanıklılığı sayesinde dış yüzeylere de uygulanabilir. Firmamızın ürettiği prekast ürünler mimari yapılaşmanın bir çok alanında kullanılabilir.

DesoCon / GFRC

DesoCon / GFRC üretiminde yalnızca AR tipi cam elyaf kullanıyoruz. Çünkü betonun bazik yapısından dolayı normal cam elyaflar eriyerek malzemeyi dayanıksız ve kullanılamaz hale getirir. DesoCon klasik betondan daha hafif olmasına rağmen klasik betonla aynı dayanıklılık derecesindedir. 65 MPa’ a kadar basınç mukavemeti ve 25 MPa Eğilme mukavemetine dayanıklıdır. Üretiminde ki cam elyafından dolayı A1 sınıfı yangın dayanımına sahiptir. Firmamız DesoCon prekast ürününü sürdürülebilir çevre dostu ISO14001 ile üretmektedir.

Pola / UHPC

Pola / UHPC üretiminde yalnızca AR (Alkali Resistans) tipi cam elyaf kullanıyoruz. Çünkü betonun bazik yapısından dolayı normal cam elyaflar eriyerek malzemeyi dayanıksız ve kullanılamaz hale getirir. Pola / UHPC 150 MPa basınç ve 25 MPa eğilme mukavemetine karşı dayanıklıdır. A1 sınıfı yangın dayanımına sahiptir. Firmamız Pola / UHPC prekast ürününü sürdürülebilir çevre dostu ISO14001 ile üretmektedir.

Pola-H / HPC

Normal cam elyaf, demir malzemenin bazik yapısından dolayı zamanla kullanılamaz hale gelir. Pola-H / HPC üretiminde kullandığımız AR tipi cam elyaf, normal cam elyaf göre daha dayanıklıdır. A1 sınıfı yangın dayanımına sahiptir. 100 MPa basınç ve 25 MPa eğilme mukavemetine karşı dayanıklıdır. Firmamız Pola-H / HPC prekast ürününü sürdürülebilir çevre dostu ISO14001 ile üretmektedir.

DesoGips / GFRG

DesoGips / GFRG 12mm kalınlıkta üretilen prekast ürünümüz, 0 yanma özelliğine sahip 9MPA mukavemetinde ve A1 sınıfı yangın dayanımına sahip bir üründür. DesoGips / GFRG sürdürülebilir çevre dostu ISO14001 ile üretilmektedir.

DesoPoly / GFRP

DesoPoly / GFRP 3 mm kalınlık ve 221 MPa eğilme dayanımına sahiptir. %0,3 Su emme değerine sahiptir. 110 MPa çekme mukavemeti değerine sahiptir. 10.5 GPa Elastisite modülüne sahip bir üründür.

DesoStampf

DesoStampf üretiminde yalnızca AR tipi cam elyaf kullanıyoruz. Çünkü betonun bazik yapısından dolayı normal cam elyaflar eriyerek malzemeyi dayanıksız ve kullanılamaz hale getirir. DesoStampf klasik betondan daha hafif olmasına rağmen klasik betonla aynı dayanıklılık derecesindedir. 65MPa’ a kadar basınç mukavemeti ve 25 MPa Eğilme mukavemetine dayanıklıdır. Üretiminde ki cam elyafından dolayı A1 sınıfı yangın dayanımına sahiptir. Firmamız, DesoStampf prekast ürününü sürdürülebilir çevre dostu ISO14001 ile üretmektedir. Ve tamamıyla özelleştirilmiş tasarlanabilir.

DesoStone

65 MPa basınç mukavemetine ve 25 MPa eğilme dayanımına sahip Desostone, sınırsız renk doku ve ebat kombinasyonunda üretilmektedir. A1 sınıfı yangın dayanımına sahip olmasıyla güven verir. Ayrıca taş yünü malzemesi sayesinde izolasyon sağlanmaktadır.

Prekast Beton Avantajları

Prekast beton belli alanda kullanılıp bir çok avantaj sağlamaktadır.

 • Dayanıklı ve hafif olması
 • Montajının kolay olması.
 • Uzun ekonomik ömürlü olması
 • Hava şartlarına karşı izolasyon sağlaması.
 • Esneklik oranın yüksek olması.
 • Esnekliğinden ötürü kolay şekillenir.
 • İç mekanlarda alan kazandırır.
 • Yüksek rüzgara karşı korunaklıdır.
 • Depreme karşı dayanıklıdır.
 • A sınıfı malzemeden üretilmiştir. Yanmaz.
 • Yüksek ısı yalıtımı yapar.
 • Alanlarınıza göre özelleştirilebilir. İstenilen renk, doku ve boyutlanda üretilebilir.
 • Ses izolasyonu sağlar.
 • Su geçirmez.

Write a Comment